מטפלים בך מהיום להיום
טלפון המשרד: 09-9583741

ייעוץ פנסיוני

יעוץ פנסיוני

עד לפני כמה שנים ייעוץ פנסיוני היה נעשה אצל סוכני הביטוח. וועדת בכר שמונתה על ידי הממשלה בעניין זה מצאה ניגוד אינטרסים בין סוכני הביטוח והלקוחות המעוניינים בייעוץ פנסיוני וחייבה את היועצים הפנסיונים להיות אובייקטיביים. כלומר שהיועץ לא יהיה זה שימכור לך את מוצרי הפנסיה השונים, אלא יועץ בלבד. כך נולד לו מקצוע חדש שנקרא ייעוץ פנסיוני. ליועץ פנסיוני אסור לקבל הטבות מחברות הביטוח או מקרנות הפנסיה והוא אמור להמליץ באופן אובייקטיבי על כל אופציות החיסכון הפנסיוני המתאימות לכם.

אצל מי מקבלים ייעוץ פנסיוני

שני מקומות עיקריים לקבלת ייעוץ פנסיוני הם הבנקים השונים או יועץ פנסיוני עצמאי מוסמך. הבנקים מחזיקים יועצים פנסיונים האמורים להיות אובייקטיביים בגלל ההפרדה בין קרנות הפנסיה והבנקים שיצרה וועדת בכר. בנוסף לבנקים ניתן לקבל ייעוץ פנסיוני מיועצים עצמאיים שנחשבים לאובייקטיביים ויכולים להבטיח שתקבלו את השירות הטוב ביותר בכל הנוגע לחסכון פנסיוני.

ייעוץ פנסיוני אצל יועץ עצמאי

יועץ פנסיוני צריך להחזיק בתעודה ממשרד האוצר המכירה בו כיועץ פנסיוני. ויש לוודא כי הוא אכן בעל תעודה, כי הוא מסוגל לתת לכם שתיים או שלוש חלופות לחיסכון הפנסיוני ואת הייתרונות של כל תוכנית וכי הוא מסוגל לתת לכם הסבר פשוט אודות אפיקי ההשקעה שלכם ורמת הסיכון של כל אחד מהם. בנוסף, צריך היועץ הפנסיוני שלכם לתאר תוכניות עתידיות למקרים של צמיחה גדולה במשק, או התדרדרות של המשק, או אם תקודמו בעבודה למשרה הרבה יותר משתלמת כספית, או לחילופין, אם תקוצץ המשכורת שלכם באופן משמעותי.

ייעוץ פנסיוני בבנק

הבנק מעמיד לרשות לקוחותיו יועץ פנסיוני מקצועי הנתמך במערכות מתקדמות שפותחו במיוחד לצורך זה. הבנקים אינם קשורים לחברות המציעות והמוכרות תוכניות פנסיוניות ואין ליועץ פנסיוני בבנק שום העדפה או ניגוד אינטרסים בכל הקשור לייעוץ פנסיוני עבורכם. הייעוץ ניתן כשירות של הבנק הרואה את טובת הלקוח בלבד.

היועץ הפנסיוני של הבנק בוחן את הצרכים שלכם ואת העדפות שלכם ויבנה יחד איתכם תיק חסכון פנסיוני שמורכב ממוצרים שמתאימים עבורכם מתוך מגוון המוצרים שבשוק. ייעוץ פנסיוני בבנק מלווה אתכם במשך השנים ובוחן האם יש צורך לעשות שינויים או עידכונים כדי להתאים את התיק שלכם למצב העכשווי בכל עת. שינויים כמו מצב משפחתי, הכנסה חודשית שהשתנתה וכדומה יכולים להשפיע על התיק ועל הצורך לעשות בו שינויים.
ייעוץ פנסיוני מומלץ לקבל בשלב מוקדם של החיים. ככל שמתחילים מוקדם יותר בתוכנית החסכון הפנסיוני כך יש סיכוי רב יותר שהחסכון יתאים לצרכים שלכם בעת הפרישה. גם פנסיונרים מוזמנים לקבל ייעוץ פנסיוני כדי לקבל את המירב מתוכנית הפנסייה השונות שלכם.

ייעוץ פנסיוני הוא דבר שמוטב לעשות מוקדם מאשר מאוחר, אבל אף פעם לא מאוחר מידי. ייעוץ פנסיוני בבנק ניתן כשירות של הבנק ולא נגבה עבורו כל תשלום.