מטפלים בך מהיום להיום
טלפון המשרד: 09-9583741

כך תבצעו את המסחר בעצמכם

כך תבצעו את המסחר בעצמכם

בעצם, הדרך לבצע מסחר עצמאי היא לא מסובכת כל כך, ואין אפילו צורך שתגיעו בעצמכם אל הבורסה בת"א. בכדי לבצע מסחר עצמאי, עליכם לפתוח חשבון בנק נפרד, באחת מחברות הבורסה הישראליות. החברות הללו הן בעצם הפלטפורמה, שמאפשרת לכם לבצע מסחר עצמאי מהבית שלכם. בהמשך, עליכם לבחור תוכנה שאיתה אתם תעבדו, ובעזרתה תוכלו לבצע את פעולות המסחר השונות. לאחר מכן אתם בעצם יכולים לשבת ולהתחיל. תוכלו מהמחשב שלכם לקבל נתונים ישרים על מה שמתרחש בשוק ההון. תוכלו לבצע מעקב אחרי מניות שמעניינות אתכם, לעשות שימוש בכלים של ניתוח טכני, ועוד דברים רבים.

ומה עם הסחר במט"ח

צד חשוב מאד של המסחר העצמאי, הוא של מסחר במט"ח. מסחר במט"ח הפך להיות היום השוק הנזיל העצום ביותר שיש. מידי יום נחתמות עסקאות של סחר במט"ח בטריליוני דולרים. המסחר הנ"ל מבוסס בעצם על כך שאפשר להרוויח מהפרשי השערים בין המטבעות של המדינות הזרות. יש מי שבוחרים לבצע את המסחר במט"ח לטווחים צרים במיוחד, ע"ב הפרשים קטנים. יש מי שעושים זאת דווקא לצורך השקעה עתידית, ורכישת "רשת ביטחון" במקרה של קריסת המטבע המקומי.

כמו אנשים רבים, סביר להניח ששמעתם על היתרונות של המסחר בשוק ההון. עם זאת, אתם לא ממש בטוחים מה המשמעות של המסחר הזה. מה זה אומר לקנות מניות? איך אפשר ליהנות מסחר במט"ח? מה זה אופציות? מהו מסחר ממונף? יש היום שורה ארוכה של מונחים שחשוב להכיר. אמנם במאמר הקצרצר נסביר כמה ממושגי היסוד, אך אם אתם מעוניינים להרחיב את ידיעותיכם, אולי כדאי לכם להירשם לקורס מיוחד בתחום, שיעניק לכם את היסודות הדרושים.

שיטת המסחר בבורסה

מסחר בבורסה מבוסס בעיקרו ובבסיסו על הסחר במניות. מהן המניות? המניות הן בעצם הנפקות של חברות עסקיות, שנותנות לציבור את ההזדמנות להיות הבעלים של החברות. מכיוון שלרוב הציבור אין אפשרות לקנות חברות במיליוני דולרים, האופציה של מסחר בבורסה ובפרט מסחר במניות היא לרכוש חלק קטנטן מהבעלות על החברה. הדבר בעצם מבטיח הפרשת דיבידנדים (רווחים) קבועים למשקיע במניה, מה גם שבבוא היום הוא יוכל למכור את המנייה, ובמידה והיא שווה יותר מערך הקנייה שלה – הוא ירוויח על כך כסף.

ומה עם המסחר במט"ח

לעומת המסחר במניות, צורה אחרת של מסחר בבורסה היא מסחר במט"ח. מסחר במט"ח מבוסס בעיקרו על שער הדולר. מדוע דווקא שער הדולר ולא שער השקל, היורו או הין? משום שהכלכלה האמריקאית היא בכל זאת הכלכלה הגדולה ביותר בעולם. לכן, רוב עסקאות המט"ח נחתמות ע"פ השוואה של שערי המט"ח אל שער הדולר. על כן, מומלץ שתעקבו מקרוב אחרי השינויים בערך הדולר. חשוב להבין שמראש רוב עסקאות המט"ח לא רק מתבססות על שער הדולר – הן אף נעשות ממש בדולרים, וכמעט תמיד מדובר באדם אשר קונה או מוכר דולרים.

עוד על מסחר בבורסה