מטפלים בך מהיום להיום
טלפון המשרד: 09-9583741

ניהול תיק השקעות

על ניהול תיק השקעות באופן מקצועי

אם אתם כבר אחרי תחילת הקריירה שלכם ואפילו צברתם הון עצמי מסוים, אתם יכולים "לתת לכסף לעבוד בשבילכם" ולהשקיע את הכסף באפיקים שונים. על מנת להשקיע את הכסף, כדאי להיוועץ עם יועץ השקעות שייתן לכם את כל המידע הרלוונטי לגבי ניהול תיק השקעות והאופן הטוב ביותר לנהל את תיק ההשקעות שלכם. בכלל, את ניהול תיק ההשקעות כדאי להפקיד בידי איש מקצוע, תוך פיקוח ומעקב אחר ההשקעות השונות.

מהו ניהול תיק השקעות בכלל

ניהול תיק השקעות הוא בעיקר אתגר. בבסיסו של דבר, מדובר בסחר פשוט: להשקיע כאשר המחיר נמוך וצפוי לעלות ולמכור את האחזקות השונות כאשר המחיר גבוה וצפוי לרדת. אולם, ניהול תיק השקעות, הוא גם מקצוע הדורש בחירה קפדנית של השקעות מתאימות וביצוע המעקב אחר הביצועים של כל אחת מההשקעות. סוגי ההשקעות מגוונים (ניירות ערך, אגרות חוב, מטבע חוץ ואפיקי השקעות נוספים), וכך גם הידע הדרוש על מנת לנהל את תיק הלקוחות מגוון.

במקרים רבים, אפילו בנקים מובילים נעזרים בשירותים מחברות מקצועיות (לעתים חברות בת של הבנק, המוקמת לצורך זה במיוחד), כדי לבצע ניהול תיק השקעות עבור לקוחות הבנק ולעתים אפילו בעבור הבנק עצמו. ניהול תיק השקעות הוא עניין הדורש תשומת לב מיוחדת ובחירה זהירה של האופן בו מבזרים את ההשקעות כדי להבטיח השאת רווחים. בחירה לא נכונה או לא אחראית, שאיננה מלווה במעקב ראוי אחר הביצועים של ההשקעות עלולה להוביל להפסדים כספיים. לכן, חשוב ביותר לבצע ניהול תיק השקעות בצורה רצינית ויסודית.

ביזור השקעות – הקטנת סיכון, הגדלת סיכוי

ישנם הרבה מאוד אפיקי השקעות בהם אתם יכולים לנתב את ההשקעות שלכם. כל אחד מאפיקי ההשקעה האלה הוא בעל מאפיינים שונים ופוטנציאל שונה ליצירת רווח. ניהול תיק השקעות בצורה טובה יכלול בדרך כלל השקעות מכמה סוגים. מובן, כי אופי ההשקעות תלוי במידה רבה באופן בו אתם תופסים את ההשקעה ובסיכון שאתם מוכנים ליטול בהשקעה. ניהול תיק השקעות על ידי איש מקצוע יאפשר לכם לבצע חלוקה מושכלת של ההשקעות השונות אשר אפשר לעשות, כך שתוכלו למעשה ליהנות מכל העולמות. איש המקצוע יוכל להציע לכם לבנות את תיק ההשקעות בצורה שתשרת את האינטרסים שלכם בצורה המיטבית, תוך פיצול ההשקעה כך שהסיכון והסיכוי יהיו כאלה המתאימים לכם ביותר.

ביצוע נכון הוא חיוני

חשוב להבין, כי ניהול תיק השקעות בצורה רצינית מצריך חשיבה והבנה. לעתים, לא די בפניה אל איש מקצוע ויש צורך לחקור וללמוד כדי להבין את הצעדים שיש לנקוט במצבים שונים ולבנות את תיק ההשקעות בצורה חכמה. עם זאת, אין תחליף לניסיון ולידע שנצבר אצל אנשי מקצוע. אם יבוצע נכון, ניהול תיק השקעות הוא דרך מעולה לייצר הכנסה נוספת שתגדיל את ההון שלכם.