מטפלים בך מהיום להיום
טלפון המשרד: 09-9583741

יועץ השקעות

יועץ השקעות

חסכתם או קיבלתם סכום כסף ואתם מעוניינים להשקיע אותו ולהרוויח עליו יותר מאשר "סתם" תוכנית חסכון? אתם זקוקים לשירותיו של יועץ השקעות. מדובר במומחה לסוגי השקעות, אשר יסייע לכם לקבל החלטה על השקעה מעניינת ומשתלמת, וכן בסיכונים הקיימים. מיהו יועץ השקעות וכיצד ביכולתו לעזור לנו להשקיע?

יעוץ משתלם

יועץ השקעות הוא אדם המומחה בסוגי השקעות שונים, לרוב מתמחה באפיק אחד יותר מאחרים. יועץ זה עובד כיועץ השקעות בבנקים, או במוסדות פיננסים אחרים שאינם בנקים. יועץ ההשקעות יכול לכוון אתכם לסוג ההשקעה הרצוי לכם, לאחר שבירר עימכם, האם אתם מעוניינים בהשקעה עם רווח מהיר המשמש לכם לקיום יום יומי, או שמא השקעה לטווח ארוך, השקעה עם סיכונים נלווים כמו למשל מניות וכיוצ"ב.

סוגי ההשקעות הם רבים ומגוונים, ביניהן מניו, קופות גמל, קרנות נאמנות, תעודות סל, אגרות חוב ועוד. שימוש ביועץ השקעות שיסייע בבחירת אפיק השקעה הוא כדאי מאד למי שמעוניינים למשל לבחור באפיק השקעה כגון מניות, אולם אין לו הידע, הזמן והכלים לעשות זאת. כך, יועץ ההשקעות עושה עבורכם את העבודה, מתווך ביניכם לבין הבורסה, ומכוון אתכם בנוגע להשקעה המשתלמת ביותר עבורכם.

מטרות משותפות

יועץ ההשקעות יעשה הכל כדי שהשקעתכם תניב רווחים. הסיבה לכך פשוטה- בגין הרווחים שלכם נגבית עמלה, וכל תיק השקעות שפתחתם, מחייב אתכם גם בתשלום דמי ניהול. כך שבעצם הפך יועץ ההשקעות לשותף שלכם, ורצונכם להרוויח מההשקעה הוא גם רצונו של יועץ השקעות זה.
בחירת יועץ השקעות מומלץ שתיעשה אחרי שבדקתם את נסיונו המקצועי של יועץ השקעות זה, אם יש אפיקי השקעה בהם הוא מתמחה ומכיר את ההתנהלות בהם על בוריה, וכן, אם יש לו הסטוריה מוכחת של הצלחות והישגים בתחום. עוד בקשו להיות שותפים מלאים בהשקעה, ללמוד אותה וכי תהיה שקיפות מלאה ביניכם לבים יועץ ההשקעות.

חשוב לציין, כי יועץ השקעות הוא אדם אשר עבר מבחני הסמכה של הרשות לניירות ערך ולייעץ בהשקעות. תעודה זו ניתנת לאחר שהיועץ עבד חמש בחינות בתחום דיני ניירות ערך, סטטיסטיקה ומימון, כלכלה, אתיקה מקצועית וכן ניתוח של ניירות ערך. לאחר המבחנים ישנה תקופת התמחות של חצי שנה עד לקבלת הרשיון.
יועצי ההשקעות בבנקים עומדים לרשות הציבור, גם אם אינם לקוחות הבנק ונותנים מענה בדבר השקעות ואפיקי השקעות למיניהם.
בניגוד לדעה הרווחת, כי יועץ השקאות מטעם הבנק ייתן לכם יעוץ והכוונה רק לגבי השקעות הקשורות לבנק, בפועל אין הדבר נכון והוא מחויב על פי כללי האתיקה, לתת מענה על כל אפיק השקעה שהוא, גם כזה שאין לו קשר לבנק. כך, אם קיימת קרן נאמנות כל שהיא, שאינה שייכת לבנק והיא מציעה תנאים טובים יותר למשקיע, מחויב יועץ ההשקעות להמליץ עליה, גם אם לבנק בו הוא עובד יש קרנות נאמנות משלו. נתון זה הוא חשוב לאין ערוך, כמו גם מתן מענה ללא משוא פנים וללא העדפת לקוח אחד על משנהו. לכן, על אף החששות כי יועץ השקעות העובד מטעם הבנק, יעדיף "לשמור אמונים" לבנק, אין הדבר כך, והוא מחויב דווקא ללקוח במקרים אלו, ולא לבנק.