מטפלים בך מהיום להיום
טלפון המשרד: 09-9583741

מעוניינים לעשות תואר ראשון בכלכלה

מעוניינים לעשות תואר ראשון בכלכלה

האוניברסיטאות והמכללות פותחות את שעריהן, וסטודנטים רבים לעתיד, מעוניינים להירשם למסלול של תואר ראשון בכלכלה. אבל מה יש בלימודי הכלכלה שמושך כל כך את הסטודנטים? ראשית, אי אפשר להתעלם מכך שבוגרי לימודי כלכלה יכולים להשתלב בהמשך במשרות משתלמות במיוחד.

אם תסיימו תואר ראשון בהצטיינות, תוכלו להשתלב במערכת הבנקאית הגדולה והענפה בישראל.

כמו כן, יש בוגרים שאף זוכים להשתלב במשרד האוצר או בשלוחותיו השונות. גם רשויות מקומיות זקוקות לכלכלנים שיעבדו במחלקת התקציב העירונית. כמו כן, גם חברות פרטיות גדולות מעסיקות בוגרים של לימודי כלכלה. בקיצור – אין ספק כי הלימודים הללו הם לא רק מעניינים – הם גם יכולים להיות מתגמלים במיוחד. אך מה בעצם כוללת תוכנית הלימודים לתואר ראשון?

הסילבוס של לימודי כלכלה

לימודי כלכלה לתואר ראשון, בעצם מציגים לכם את היסודות הנחוצים כדי להבין מהי בכלל כלכלה. ככלל, כלכלה היא ניהול המשאבים המוגבלים של העולם וחלוקתם בין קבוצות באוכלוסיה ובין פרטים.
כמעט בכל מוסד, תואר ראשון בכלכלה יכלול את התכנים הבאים: קורסים במיקרו כלכלה ובמאקרו כלכלה שיסייעו לכם להסתכל על הזווית הכלכלית מנקודות מבט שונות. קורסים של דיני מיסים וכלכלה, והקשר בין השפעת הכלכלה לבין ההשפעה על מערכות החוק בישראל ובעולם. כמו כן, לימודי כלכלה עוסקים גם בתכנים הקשורים לסטטיסטיקה וחשבונאות ברמה גבוהה למדי, שכן הם נחוצים להבנת מערכות כלכליות.
תואר ראשון בכלכלה יכול לכלול גם תכנים שישיקו יותר לתחומים של מדעי החברה. קיים קשר חזק מאד בין כלכלה לבין תחומים כמו מדעי המדינה או סוציולוגיה, ויש קורסים אשר משותפים לעולמות הללו.
לימודי כלכלה גם כוללים בתוכם הבנה היסטורית של תהליכים כלכליים בארץ ובעולם. קיימים קורסים וסמינרים על כלכלה ישראלית, ואף מפגשים עם כלכלנים ישראלים מובילים. כמו כן קיימים קורסים העוסקים בתחום של כלכלה בינ"ל, או כאלה שעוסקים בכלכלה בזמני חירום. יש גם קורסים העוסקים בהיסטוריה כלכלית של ישראל, המזה"ת והעולם המערבי.

ומה עושים בהמשך

כאמור, בוגרי תואר ראשון בכלכלה, יכולים להשתלב במשק הכלכלי הישראלי ביתר קלות. לעתים, אם ברצונכם במשרה בכירה ומשפיעה יותר, מומלץ להמשיך אל לימודי כלכלה לתואר שני. כמו כן, במידה ותלכו לתואר ראשון חשוב לדעת שרוב מוסדות הלימוד ימליצו לכם להירשם למסדרת דו-חוגית ולא להסתפק בחוג לכלכלה בלבד. במצב כזה, אפשר כאמור לבצע את השילוב המתבקש בין לימודי כלכלה לבין תחום נוסף ממדעי החברה. התחומים הללו מתחברים ויוצרים תמונת עולם מגובשת. אפשר גם לשלב בין הכלכלה לבין תואר בתחום כמו סטטיסטיקה או חשבונאות. יש גם תחומים נוספים שאפשר לשלב עם כלכלה כמו תחומים הומניים לחלוטין של מדעי הרוח. חשוב לזכור, כי לאורך התואר כולו תצטרכו גם להגיש לא מעט עבודות מחקר ברמה גבוהה במיוחד. מעניין לציין שרבים מאד מהנרשמים ללימודי כלכלה פורשים בהמשך. אין ספק שדרישות החוג לכלכלה באוניברסיטאות ובמכללות הן גבוהות, ויש להשקיע כדי להגיע להישגים.