מטפלים בך מהיום להיום
טלפון המשרד: 09-9583741

ראיית חשבון לעסקים קטנים

שירותי ראיית חשבון לעסקים קטנים – לא רק המחיר קובע

במקרה של עסקים קטנים הנמצאים בתחילת דרכם ולא מעסיקים ישירות אנשי כספים, חשוב במיוחד לעבוד עם משרד רואי חשבון איכותי, מקצועי ואמין, אשר הסיכוי כי יטעה ויגרום לעסק לנזק הוא אפסי.

כאשר מקימים ומתפעלים עסק, פתאום שמים לב לכמות ההוצאות השוטפות

אותן מחויב העסק להוציא, ולכמות הרבה של גורמים חיצוניים שונים אותם יש לשכור על מנת לתפעל את העסק. אחת מאותן הוצאות הכרחיות וחשובות במיוחד, היא ההוצאה החודשית בגין שירותי ראיית חשבון. שירותים אלו הם מהשירותים החשובים ביותר שעל כל עסק לשכור – לא מדובר רק בהכנת הדוחות של סוף השנה לרשויות המס לכד', אלא במעקב שוטף אחר הפעילות העסקית והפיננסית של העסק, מעקב אשר אם לא יתבצע על ידי אנשי כספים מנוסים, יכול לפגוע קשות בפעילות העסק ואף לשתק אותו.
בתי עסק גדולים וחברות של ממש בהם עובדים עשרות ומאות אנשים חייבים כמובן גם כן שירותי ראיית חשבון והנהלת חשבונות איכותיים ומקצועיים, אך בחברות גדולות ניתנים שירותים אלו על ידי אנשי מקצוע המועסקים בחברה עצמה (לפחות בחלק מן המקרים), וגם במקרה של שירותי ראיית החשבון שאותה חברה שוכרת ממשרד חיצוני, תמיד ניתן לסמוך על אנשי הכספים של החברה עצמה (סמנכ"ל כספים, מנהלות חשבונות, חשבי שכר וכד') אשר יבקרו את עבודתם של רואי החשבון החיצוניים, ובכך יצמצמו עוד יותר את הסיכוי לאי סדרים העלולים לפגוע בפעילות החברה.
במקרה של עסקים קטנים הנמצאים בתחילת דרכם ולא מעסיקים ישירות אנשי כספים, חשוב במיוחד לעבוד עם משרד רואי חשבון איכותי, מקצועי ואמין, אשר הסיכוי כי יטעה ויגרום לעסק לנזק הוא אפסי.

מקצועיות, זמינות ושירות כולל לפני שאלת המחיר
המחיר הנגבה על ידי עסק מסוים אשר את שירותיו אנו רוכשים כמנהלי חברה הוא כמובן אחת השאלות הראשונות והחשובות ביותר שעלינו לשאול, אך כפי שכבר למדו על בשרם אינספור בעלי עסקים קטנים, ישנם שירותים אשר בהם המחיר הוא ממש לא השאלה הראשונה על הפרק. כל זה נכון במיוחד עבור שירותי ראיית חשבון עבור עסקים קטנים.
במרבית המקרים, בעסקים קטנים הנמצאים בתחילת דרכם לא ניתן למצוא סמנכ"ל כספים, רואה חשבון של החברה ולעיתים אפילו לא מנהלת חשבונות. עסקים קטנים כאלו עושים בדרך כלל מיקור חוץ לכלל השירותים הפיננסיים והחשבונאיים להם הם נזקקים. בתור מנהליו של בית עסק קטן הנמצא בראשית דרכו, חשוב להבין את החשיבות העצומה של שירותים אלו לעסק, במיוחד בשנות הפעילות הראשונות שלו. טיפול לא נכון ולא מקצועי בפן החשבונאי והפיננסי של העסק יכול למוטט אותו, ואין זה רעיון מופרך או קיצוני.
לכן, בבואכם לשכור משרד רואי חשבון ושירותים פיננסים אשר ילווה את העסק שלכם בשנים הקרובות, אל תסתכלו אך ורק על המחיר. כלל לא בטוח שאתם רוצים לשכור את המשרד שיתן לכם את ההצעה הנמוכה ביותר. במקרים רבים, קיימת סיבה טובה להצעות מחיר מעט גבוהות יותר מהממוצע. שימוש דגש על פרמטרים קריטיים דוגמת רמה מקצועית, זמינות מבחינת ימים ושעות ושירות הכולל את כלל השירותים השונים להם אתם נזקקים. רק אחר כך שיקלו את המחיר שהוצע לכם.