מטפלים בך מהיום להיום
טלפון המשרד: 09-9583741

קרן פנסיה, ביטוח מנהלים וייעוץ פנסיוני

קרן פנסיה, ביטוח מנהלים וייעוץ פנסיוני

חשיבותה של קרן פנסיה כמו כל אפיק ביטוחי אחר מתגלה בעת משבר או לאחר שנים רבות של חיסכון. קרן פנסיה מיועד בראש ובראשונה להוות רשת ביטחון כלכלית בגיל הפרישה, למנוע את הירידה באיכות החיים בגיל פרישה ואת הצורך להזדקק לתשלומי ביטוח לאומי שמאפשרים קיום בסיסי בלבד. מעבר לכך, קרן פנסיה פועלת גם כביטוח מפני אובדן כושר עבודה עבור המבוטח וכן כביטוח חיים. כך במקרה בו המבוטח מאבד את יכולת עבודתו, קרן הפנסיה היא זו שתשלם לו קצבה ולא הביטוח הלאומי. במקרה של מות המבוטח, יורשיו יוכלו לקבל סכום נכבד, עובדה חשובה מאוד במיוחד כשמדובר באדם בעל משפחה צעירה.

סוגי קרנות פנסיה בישראל

קרן פנסיה ישנה – קרנות פנסיה שנסגרו לעמיתים חדשים לאחר הרפורמה בקרנות הפנסיה בשנת 1995. קרנות אלו מבוססות על הסכמים קיבוציים ונקלעו לקשיים.
קרן פנסיה חדשה מקיפה – קרן המעניקה למוטבים בה קצבת זקנה בהגיעם לגיל פרישה, קצבת נכות במקרה של נכות כפי שמפורט בפוליסת הקרן וקצבת שארים במקרה של מות המבוטח. קרנות אלו נהנות מהסדר ייחודי בו הן משקיעות 30% מהונן באגרות חוב ממשלתיות. קרנות אלו נחשבות לבטוחות יחסית בשל הסדר זה.

קרן פנסיה חדשה כללית – קרנות פנסיה אלו מיועדות למי שרוצה אפיק חסכון פנסיוני נוסף לקרן המקיפה. שלא כמו הקרנות המקיפות, קרנות אלו מושקעות בשוק ההון ונחשבות לאפיק חיסכון פנסיוני בסיכון גבוה יותר מן הקרנות המקיפות.

מה ההבדל בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים

ההבדל העיקרי בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים הוא בכל שבעוד שקרנות הפנסיה משלמות את קצבת הפנסיה בגיל הפרישה באופן יחסי לשאר החברים, ביטוח מנהלים מבטיח סכום מסוים אותו תקבלו בעת הפרישה בכל חודש. כלומר, אם בזמן שאתם זקוקים לקצבה מקרן הפנסיה גם מיתים רבים אחרים זקוקים לה, הסכום הכולל שהקרן מחזיקה יתחלק בים כולכם. ככל שיותר עמיתים מקבלים קצבה, כך הכום לכל עצית יורד. למרות שעל פני השטח נדמה כי סכום קבוע עדיף, לקרנות הפנסיה מספר יתרונות. ראשית, דמי הניהול של קרן פנסיה נמוכים משמעותית מדמי הניהול של ביטוח מנהלים וכידוע, דמי ניהול משפיעים על הסכום שאותו תשלמו רבות לאורך השנים. שנית, בעוד שביטוח מנהלים אינו נהנה מרשת ביטחון מצד המדינה, קרן פנסיה חדשה מקיפה היא אפיק חסכון בטוח יותר.

חשיבותו של יעוץ פנסיוני

תחום קרנות הפנסיה והביטוח הוא ללא ספק תחום מורכב ביותר. חשוב מאוד לקבל ייעוץ פנסיוני מקצועי לפני שמחליטים באיזה אפיק חיסכון לבחור. ייעוץ פנסיוני ניתן לקבל על ידי יועצים מקצועיים בבנקים וכן על ידי יועצים חיצוניים. הייעוץ הפנסיוני יוכל לעזור לכם להחליט האם לבחור ברקן פנסיה או ביטוח מנהלים למשל, האם לפזר את החיסכון שלכם בין קרן פנסיה מקיפה לקרן כללית או שמא בין הקרנות לבין ביטוח מנהלים או אפיקים אחרים