מטפלים בך מהיום להיום
טלפון המשרד: 09-9583741

צעדים ראשונים לפתיחת עסק

החלטתם לפתוח עסק עצמאי? מזל טוב! אבל מה עם רישום העסק? הרי מדובר בהליך שלכאורה נראה פשוט, אבל כשניגשים לגופו של עניין, מסתבר שיש כאן לא מעט "טריקים", ניואנסים ואפשרויות, שההתנהלות מולם בסופו של דבר מבדילה בין עסק מצליח לעסק כושל. 

הסיבה לכך היא כמובן לא משום שאין לכם ניסיון או מיומנות מקצועית, אלא בעיקר כי רישום העסק, הגדרתו הפיננסית ומיצוי מלוא הזכויות המגיעות לו – עלולים להתברר כלא תקינים. אז מה עושים?

שלב ראשון – ייעוץ של רואה חשבון מקצועי

השלב הראשון בדרך לפתיחת עסק מוצלח עובר במשרדו של רואה חשבון, ולעיתים אף עורך דין. אנו במשרד ראובן מור רואי חשבון מתמחים בפתיחת עסקים קטנים, ונשמח להציע גם לכם את הניסיון והידע הרב שיש ברשותנו. רואי החשבון יסייע לכם בהחלטה האם לרשום את העסק שלכם כ"חברה בע"מ" ברשם החברות,  כ"שותפות" ברשם השותפויות או כעוסק יחיד, מורשה או פטור. החלטה זו תשפיע באופן ישיר על ההכנסות של העסק, וזאת באמצעות תשלומים לרשויות המס וקבלת הטבות מס. ייעוצו של רואה חשבון הא הכרחי בעניין זה, ויש להקדיש לו מחשבה. מבחינת מאמץ, מדובר בסך הכל בשעה מזמנכם, ותוכלו להיות בטוחים שבחרתם בדרך הנכונה והכדאית מבחינה כלכלית.

שלב שני – רישום ברשויות השונות

לאחר ההתייעצות עם רואה החשבון, לבחירתכם שתי אפשרויות: לבצע את כל הרישומים ברשויות השונות באופן עצמאי, או להיעזר ברואה חשבון. עזרה זו לא רק תחסוך מכם זמן יקר וריצות מתישות, אלא היא תאפשר לכם לבצע רישום מדויק ביותר, תוך הקפדה על כל הסעיפים. כך א כך, דעו שהרישום נעשה במקומות הבאים:

  • משרדי המע"מ
  • אגף מס הכנסה
  • המוסד לביטוח לאומי
  • רישיון עסק
  • פתיחת חשבון עסקי בבנק
  • אישור מהמשרד להגנת הסביבה (לא תמיד)