מטפלים בך מהיום להיום
טלפון המשרד: 09-9583741

מהן הלוואות ואיזה סוגי הלוואה ישנן

מהן הלוואות ואיזה סוגי הלוואה ישנן

הלוואות הן מפעולות היסוד של הבנק ואחד הצידוקים לקיומו. כל בנק פועל בשיטה זו בצורות שונות. הלקוחות מפקידים את כספם בבנק – את כספי המשכורת או פדיונות מהעסק, או מכל מקור הכנסה לגיטימי אחר והבנק מלווה אותם לאנשים אחרים הזקוקים לכסף עבור דברים שונים. פעולה זו של "קניית" הכסף מלקוח אחד כדי "למכור" אותו ללקוח אחר היא הפעולה הבנקאית הבסיסית ביותר והיא שמקדמת את הכלכלה בכלל ואת כדאיות הבנק בפרט. לבנק יש עוד פעולות רבות שהוא עושה עם הכספים המופקדים אצלו, אבל פעולה זו המכונה הלוואות היא יסוד הפעילות של כל הבנקים בעולם.

לשם מה לקחת הלוואה מן הבנק

בהתנהלות החיים שלנו אנו זקוקים לעיתים לרכוש דברים שאין לנו את היכולת הפיננסית לממן אותם באופן מלא. רכישת דירה היא אולי הדוגמה הטובה ביותר לכך. כל זוג צעיר מעוניין לבסס את עצמו מבחינה פיננסית ואחת הדרכים המקובלות לעשות זאת היא על ידי רכישת דירה. דירה היא בית וגם נכס נדלנ"י שניתן לנצל כמנוף לפעילות פיננסית בעתיד או כהשקעה טובה לעתיד הילדים והנכדים. כדי לממן רכישת דירה רוב הזוגות מבקשים לקחת הלוואות כדי שיוכלו לשלם עבור הדירה. הלוואות אלו מכונות "הלוואות משכנתא" והן ניתנות בתנאים טובים במיוחד.

הלוואות משכנתא

הלוואות משכנתא הן ההלוואות הבסיסיות שכמעט כל אדם לוקח במהלך חייו. הבנקים השונים נותנים לכם הלוואות אלה בתנאים מועדפים כאשר אתם במצב התחלתי של חייכם ועדיין לא צברתם נכסים או רכוש אחר. האפשרות של הבנק לממן את בקשתכם לרכישת דירה נובעת משתי סיבות. המדינה מעודדת רכישת דירות לזוגות והבנק יכול לתת לכם תנאי הלוואה מצויינים מכיוון שהדירה עצמה משמשת כבטחון לכסף שהלווה לכם. משמעות הדבר היא שהדירה "שייכת" לבנק כל עוד לא פרעתם את מלוא התשלומים על הדירה. אתם נהנים מהלוואה בתנאים מצויינים, הבנק נהנה מלקיחת הלוואה גדולה וארוכת טווח וכולם מרוויחים.

הלוואות שונות

הלוואות משכנתא אינן ההלוואות היחידות שאדם לוקח בחייו. ישנם דברים רבים אחרים שיש צורך לרכוש במצב שאין לכם את היכולת לממנם. הלוואות אלה הן:

  • הלוואות לרכישת רכב
  • הלוואות לקראת תינוק חדש במשפחה
  • הלוואות למימון שיעורי נהיגה לילדים
  • הלוואות לסטודנטים –  לשכר הלימוד וגם למחייה בתקופת הלימודים
  • הלוואות לכל מטרה – הלוואות בסכומים קטנים יחסית למטרות של חופשה, שיפוץ מטבח, טיפול שיניים וכדומה
  • הלוואות לפרישת תשלומי חשבונות
  • הלוואות לסגירת המינוס

הלוואות לעסקים

עוזרות לכם לנווט את החיים בקצב שלכם שאינו תמיד בקצב של ההכנסות שלכם. כשאתם לוקחים הלוואות הכסף אמנם עולה לכם בריבית שתשלמו, אבל היתרונות שתוכלו להפיק מכך הרבה יותר גדולות מהמחיר שאתם משלמים עליהן. הבנק הוא המוסד שיכול לממן לכם את הצרכים המיידיים שלכם גם אם לכם אין את כל הכסף ברגע הנחוץ.