מטפלים בך מהיום להיום
טלפון המשרד: 09-9583741

מידע שימושי על מחזור משכנתא

בשנים האחרונות המושג 'מחזור משכנתא' מתגלגל בפיהם של אנשים רבים. מאמר זה יסביר מהו מחזור משכנתא ומדוע כל כך הרבה אנשים פונים אל יועץ משכנתאות טרם הם מחליטים לבצע את הצעד ולמחזר את המשכנתא הקיימת.

מחזור משכנתא- על מה מדובר

אנשים רבים מתייחסים אל משכנתא כאל 'חתונה קתולית' וזאת משום הסכום הגדול של ההלוואה וההחזר שמלווה אותם במשך שנים, ממש כמו נישואין. הכלכלה העולמית מובילה לשינויים רבים במשק, בבנקים ובכל ההחלטות הקשורות אל כספים, דבר שבא לידי ביטוי גם בכל הקשור אל עולם הלוואות המשכנתא. מדי תקופה נפתחים מסלולים שונים של משכנתא בהם מוצגים תנאים שונים ולעיתים משתלמים יותר מאלו שהיו בשנים קודמות. בשלב זה ניתן לבצע פירעון מוקדם של המשכנתא הקיימת ולקיחת משכנתא חדשה, דבר שיכול לצמצם במידה ניכרת את הוצאות המשכנתא ותקופת ההחזר. דבר זה נקרא מחזור משכנתא.

ייעוץ משכנתאות חכם למען עתיד חכם

מחזור משכנתא בצורה נכונה צריכה להיעשות לאחר ייעוץ משכנתאות חכם למען עתיד חכם.  היועץ יבחן את המשכנתא הקיימת, יבנה עבור הלקוח שלו תמהיל משכנתא ויאמר ללקוח האם אכן משתלם לו לבצע מחזור משכנתא וזאת על ידי בחירת מסלול משתלם שיוזיל את ההוצאות הכוללות של המשכנתא או שמא עדיף לוותר על העניין. ייעוץ משכנתא חכם הוא ייעוץ שיכול להוביל את הלקוחות לחסכון כספי משמעותי וזאת על ידי סגירת תוכנית הלוואה אחת ובחירה במסלול משכנתא אחר. יועץ משכנתאות הוא המומחה שיקל בכל הקשור אל הבירוקרטיה המסורבלת ויענה על כל השאלות הבלתי פתורות.

חשיבות יועץ משכנתאות

חשיבות יועץ משכנתאות ידועה לכל ולכן רבים שוכרים את שירותיו. חלק מהפעולות בהן ניתן להיעזר בו בעת בדיקת כדאיות לקיחת מחזור משכנתא וכל הבירוקרטיה הקשורה לצעד זה:

  • קבלת אישור- רוב האנשים צריכים לקחת הלוואת משכנתא חדשה על מנת לסגור את הלוואת המשכנתא הישנה. דבר זה יוצר מצב בו יש שתי הלוואות משכנתא על אותו נכס ויכול לגרום לבעיות מצד הבנק. יועץ משכנתאות ידריך את הלקוח כיצד לפתור את העניין וזאת ע"י קבלת אישור למחזור משכנתא וכל הקשור אל הבירוקרטיה הדרושה לקבלת האישור.
  • עמלה- אם מחליטים לסגור משכנתא אחת טרם תקופת הפירעון שלה יש לשלם עמלת פירעון מוקדם. יועץ משכנתאות יבדוק מראש מה סכום עמלת הפירעון ומהי הכדאיות של מחזור משכנתא ללקוח.

 לסיכום,

תמיד כדאי לבחון האם קיים מסלול משכנתא שעדיף על המסלול הקיים שהלקוח לקח. מחזור משכנתא בצורה נכונה תיעשה על ידי יועץ משכנתאות מנוסה שיבדוק את הכדאיות של מחזור משכנתא ויעזור ללקוחותיו לבצע את הבחירה הנכונה והמהלכים השונים.