מטפלים בך מהיום להיום
טלפון המשרד: 09-9583741

מהן מדרגות מס הכנסה

ישראל היא מדינה סוציאליסטית, אשר דואגת לשכבות החלשות של האוכלוסייה, לכן נולד מוסד שנקרא מדרגות מס הכנסה ומטרתו לעשות את ההבדל בין ההכנסות החודשיות של עשירי העם אל מול עניי העם. 

אומנם השיטה מנסה לצמצם את הפערים החברתיים, אך עדיין הפער הוא מאוד גדול. שיטת המיסוי נקראת מיסוי פרוגרסיבי, אשר מסביר כי ככל שההכנסה של האזרח עולה, כך הוא יאלץ לשלם מס יותר גבוה.  אז מהן מדרגות מס הכנסה, אלו הן למעשה מדרגות אשר נקבעו על ידי המדינה ובכל שנה הן מתעדכנות. כל אדם בעל הכנסה חודשית של עד  5,280 ₪ יאלץ לשלם 10% מס, הכנסה חודשית עד 9,010 ₪ תגבה 14% מס, הכנסה חודשית עד 20,000 ₪ תגבה 21% מס וכן הלאה, כאשר ניתן אף להגיע למס העומד על 50%.

החזר מס

מדרגות מס הכנסה משתנות בהתאם למצב האישי והכלכלי של אותו אדם, מה שנקרא הקלות מס, אותן ניתן לאתר באמצעות אנשי מקצוע המתמחים בתחום. במידה ולדעתכם אתם זכאים להקלות וכן להחזר מס מרשויות מס הכנסה, מומלץ שתמהרו ותפנו אל רואה חשבון או מנהל חשבונות היושב במשרד אמין ומקצועי, בכדי לוודא האם אתם זכאים להקלות ולהחזרים. אנשים רבים אזרחי מדינת ישראל אכן זכאים להחזר מס אך לא יודעים על כך. רשויות מס הכנסה גובות תשלום על מס מהאזרח, אך לא טורחות להחזיר לו את ההפרשים.

להיות אזרחים נאמנים

שימו לב כי לאזרחים מעל גיל 60 מדרגות המס מחושבות בצורה אחרת, כמו שלכל פרמטר יש תנאים אחרים, לכן חשוב לשים לב ולהיות ערים לכל אלמנט, בכדי שלא תאלצו להפסיד כסף לשווא. השיטה הזו למעשה מנסה לשמור על אחידות ולמנוע קפיטליזם, אך למעשה ישנם מועלים רבים אשר אינם מצהירים על השכר האמיתי, אך למעשה רובם נתפסים בסופו של דבר ונאלצים לשלם מחיר מאוד כבד שלא כרוך רק בכסף, אלא במעצר למספר שנים וכמובן בתיק פלילי. השתדלו ללכת לפי החוק ולהיות אזרחים נאמנים, פן תעשו נזק לעצמכם ולבית העסק שלכם.