מטפלים בך מהיום להיום
טלפון המשרד: 09-9583741

מהי אסטרטגיה עסקית?

מהי אסטרטגיה עסקית?

המטרה של אסטרטגיה עסקית היא לעזור לארגון להגיע אל המטרות-יעדים אותן הוא קבע לעצמו. אסטרטגיה היא דרך הפעולה בה נוקטים על מנת להגיע לאותו יישום מוצלח. מאמר זה יגולל בפניכם מה אסטרטגיה כוללת וכיצד ניתן להוציא אותה מהכתב אל הפועל.

הגדרה מורחבת של אסטרטגיה עסקית

כל אחד יודע כי כל עסק חייב לתכנן תוכנית עסקית על מנת להצליח לכבוש את היעדים בהם הוא מעוניין. תוכנית זו תמיד חייבת לכלול גם אסטרטגיה עסקית מנצחת אשר תגדיר את העסק, יתרונותיו, הבידול שלו וכיצד הוא יוכל להגיע אל אותה צמיחה מיוחלת בה הוא מעוניין. אסטרטגיה עסקית תמיד תכלול את כל הרבדים האפשריים של העסק, מהי המטרה שלו, מה החזון העסקי שלו, מיהו קהל היעד אליו הוא פונה, השווקים אליו הוא מייעד את המוצרים או את השירותים שלו ועוד. אסטרטגיה גם תמיד תקבע בצורה המדויקת ביותר את המהלכים והצעדים בהם העסק צריך לנקוט על מנת להגיע אל אותם יעדים.

כיצד בוחרים אסטרטגיה?

חשוב לקחת בחשבון כי ההחלטות החשובות ביותר צריכות להתקבל לאחר הכרת המערכת והקביעה הברורה באשר לדרך הפעולה המתאימה ביותר לאותה מערכת. נכון להיום, ניתן להתייחס אל שיווק של מוצר או שירות אותם מעוניינים הארגון להביא לקהל הרחב או לבחור בדרך פעולה לשפר את הקיים. התכנון תמיד חייב לכלול אפיון ברור של המצב הקיים של החברה וזאת על ידי ניתוח מדויק של החברה, היתרון שלה לעומת מתחריה, דרכי הביצוע היעילים ביותר ועוד. כל תוכנית אסטרטגית עסקית תכלול את הדברים הבאים:

  • חזון- מהי המטרה של העסק? מה הוא מעוניין להשיג?
  • עקרון- מהם הם העקרונות של העסק, הקווים המנחים אותו, המניפסט שלו, הערכים, קווי ההנחיה הבסיסיים שמנחים את הצוות הניהולי וכן את העובדים של אותו עסק.
  • יעדים- כאן חשוב להגדיר בצורה המדויקת ביותר יעדים כמותיים.
  • פעולות- מהם המהלכים בהם יש לנקוט על מנת להגיע אל אותם יעדים עליהם הוחלט מראש.
  • יש לזכור כי אסטרטגיה נכונה תמיד תוביל ליישום נכון ולצמיחה של העסק. לכן, חשוב לא לוותר על תכנון נכון ובחירת יועצים מומחים בתחום אשר יוכלו "לשדך" בין הלקוח לבין האסטרטגיה העסקית המתאימה ביותר.

אסטרטגיה עסקית יישומית- חשוב לדעת

חשוב לדעת כי למרות שארגונים ועסקים קטנים עד בינוניים מודעים לעובדה כי תוכנית אסטרטגיה עסקית היא בגדר חובה, אחוזים ניכרים מהם אינם מתנהלים בצורה מסודרת מבחינה אסטרטגית. דבר זה יותר פער בין הרצוי למצוי ופעמים רבות מוביל עסקים לאחוזי הכנסות קטנים יותר ואי עמידה ביעדים אותו העסק קבע לעצמו. נכון להיום יש חברות מקצועיות אשר מציעות שירות של מקצוענים שיעזרו לארגון לגבש את האסטרטגיה העסקית והשיווקית שלו.

מייעצים ומתכננים ברמה הגבוהה ביותר- הבחירה הנכונה

הצעד הראשון של כל חברה היא המודעות שהיא אכן זקוקה לתוכנית אסטרטגית עסקית על מנת לכבוש את אותם יעדים בהם היא מעוניינת. הצעד השני יהיה בחירה חכמה ביועץ או בחברה המספקת שירות זה. נכון להיום כל עסק או ארגון המעוניין בשירותי אסטרטגיה עסקית חייב לקבוע מראש מהו התקציב אותו הוא מייעד למשימה ובהתאם לבחור בחברה ישראלית או בינלאומית.