מטפלים בך מהיום להיום
טלפון המשרד: 09-9583741

למה כדאי לשים לב בתלוש המשכורת?

בישראל, כל עובד שכיר לפי חוק מקבל תלוש משכורת, בו מפורטים פרטי העובד, שעות העבודה, תקופת העבודה, היקף המשרה, ותק, שכר, היעדרויות, צבירה של חופש ועוד. 

תלוש המשכורת נערך על ידי הנהלת החשבונות של מקום העבודה והוא מהווה את המסמך העיקרי שמוכיח כי היו יחסי עובד מעביד. כמעט בכל מוסד לסיוע כספי, יש דרישה להצגת תלושי המשכורת, בכדי לוודא את אמיתות הבקשה וכדומה. תלוש משכורת הכרחי ומאוד חשוב, באמצעותו ניתן לתבוע מביטוח לאומי זכויות שונות המגיעות לכל אזרח לפי חוק, כגון דמי אבטלה, דמי לידה, קצבת פנסיה ועוד.

כיצד התלוש בנוי

התלוש בנוי ממספר חלקים, כאשר חלק ראשון מכיל את פרטי העובד, חלק שני מכיל את שכר הברוטו ואת הניכויים השונים, חלק שלישי מכיל את ניכויי החובה וניכויי ההתחייבות, חלק רבעי מכיל את מדרגות המס ונקודות הזיכוי וחלק שישי מכיל את מספר תיק הניכויים המופיע במס הכנסה. כל פרמטר מאוד חשוב להמשך, לכן כדאי לשים לב לכל אחד מהפרטים ולוודא כי הכול נעשה על פי חוק. במידה ואתם בעצמכם מנהלים עסק ונדרשים להנפיק תלושי משכורת לעובדים, חשוב לעשות זאת באמצעות מנהל חשבונות מוסמך, במשרד רואי חשבון מקצועי ומנוסה. משרד רואה חשבון ראובן מור עובד בתחום משנת 1980 יחד עם צוות מיומן של רואי חשבון, מנהלי חשבונות ויועצי מס. המשרד מתמחה במגוון שירותים כגון ראיית חשבון, ייעוץ ותכנון מס, חשבות ועיבוד משכורות ועוד.

הנפקת תלושי משכורת

כאשר בוחרים במשרד רואי חשבון לתפקיד כה חשוב, כמו הנפקת תלושי משכורת לעובדים, חשוב לוודא כי המשרד זמין באופן מיידי לכל שאלה וייעוץ, שהוא מסוגל להנפיק דו"חות במהירות ולהבטיח ללקוח את הביטחון לטיפול פיננסי ביעילות ובאופן המקצועי ביותר. תלוש משכורת כאמור, הוא אלמנט מאוד חשוב והכרחי לתנאיו של העובד ולזכויותיו במדינה, לכן חשוב מאוד לשים לב לכל פרט בתלוש המשכורת וליצור אותו בצורה אופטימאלית וברורה. במידה ואין לכם ניסיון בתחום, כדאי שתשאירו את הפעולה הזו למקצוענים, בכדי לא ליצור טעויות וכיוצא בזה אי נעימות מול העובד.