מטפלים בך מהיום להיום
טלפון המשרד: 09-9583741

כיצד מתקיים תהליך החזרי המס?

בכל חודש מגיע לשכירים תלוש המשכורת ובו נתונים משמחים יותר ופחות, כאשר אחד הנתונים הפחות מרגשים הוא ניכוי מס ההכנסה. מדובר באחוזים משמעותיים מן השכר החודשי ולא אחת פשוט מתסכל לדעת שחלק משעות העבודה הקשות הולך לטובת ניכויים שכאלה. 

כאן המקום לומר שיש את האפשרות דווקא לקבל החזרים על התשלומים הללו. יכול להיות שהמעסיק לא דיווח כראוי על השכר, או שמעבר בין עבודות גרם לתשלום גבוה מדי וגם אי ידיעה בנושא נקודות הזיכוי השונות.

 להוציא מעז מתוק – החזרי מס להמונים

כמעט כל שכיר כיום יכול לקבל החזרי מס על תקופה של 6 השנים האחרונות. החזרי המס יכולים להתחיל בכמה מאות שקלים ולעלות עד כמה אלפי שקלים, תלוי בזכאות ובנתונים הכספיים לאורך התקופה. בעזרת חברת NEWCOM מתאפשר לכל לקוח להבין את פשר ההחזרים ולאחר בדיקה מדוקדקת בתלושים הרלוונטיים ניתן לדעת בדיוק מהו סכום ההחזר. מדובר בתפיסה מהפכנית שבמסגרתה המדינה היא זו שמשלמת לשכירים את מס ההכנסה, אמנם במונחים של החזרים אך עדיין – הכוונה היא החשובה!

מהם הקריטריונים לקבלת החזרי מס

כל מי שחשבו עד כה שמס ההכנסה הוא סכום שמשלמים בכל חודש כחלק מחובה אזרחית והכסף לא יכול באמת לחזור, צריכים לבדוק את הנושא שוב. לאחר בדיקה מקיפה של המדיניות אפשר להבין שיש לא מעט קריטריונים העוזרים לקבל את החזרי המס. לדוגמא, במסגרת החזרי מס חינוך מיוחד, לכל מי שיש ילדים בחינוך המיוחד ולא קיבלו את הנחת התשלום הקבועה בחוק, זכאים להחזרים של אלפי שקלים על ההוצאה. דוגמאות נוספות הן החזרי המס למשלמי מזונות, לעובדי הייטק ועוד. הקריטריונים השונים כוללים חלק נכבד מן האוכלוסייה וההמלצה היא לפנות לחברת NEWCOM ולבדוק את הזכאות.

כיצד עובד תהליך קבלת ההחזר

התהליך עצמו הוא בירוקראטי למדי ולכן מסתמך על טפסים רבים ואישורים שאיתם יש להגיש את הבקשה לרשויות המס. התהליך הינו חד פעמי ודורש השקעה גדולה בהמצאת והגשת כל המסמכים, אך לשם כך קיימות חברות כמו NEWCOM המציעות את שירותיהן המקצועיים. חשוב לומר כי מדובר בתהליך ללא סיכונים בכלל ואם לא ניתן לקבל החזר מס, לא צריך לשלם שום דבר. בסופו ושל דבר מדובר במדיניות הבאה לשרת את האזרח ומטרת המדינה היא לקחת את מה שמגיע ולא יותר מכך. כל אזרח שכיר ששילם יותר מס הכנסה מהנדרש יכול לקבל בחזרה.