מטפלים בך מהיום להיום
טלפון המשרד: 09-9583741

טופס הצהרת הון

מס הכנסה הוא גוף מאוד מוקפד שבודק אותנו בכל הזדמנות הן בהתנהלות הכלכלית במשק הבית והן בהתנהלות הכספית בעסק. 

בתור שכירים הצהרת ההון נעשית דרך המעביד ולשכיר אין צורך להתעסק בבירוקרטיה, אך כאשר מדובר על בעל עסק, עליו להצהיר על ההכנסות שלו אחת ל- 4 שנים באמצעות טופס הצהרת הון.  את ההצהרה, מס הכנסה דורש ולעיתים הוא עלול לדרוש זאת בתקופות שונות, במידה וזה עתה ביצעתם עסקה משמעותית וכדומה. הגשת טופס הצהרת הון יש לעשות באופן מדויק ועדיף לפנות לרואה חשבון או מנהל חשבונות בכדי שימלא את הטופס בצורה מיומנת ללא טעיות. חשוב שתהיו מוכנים מראש עם ההכנסות וההוצאות המדויקות, כך שתמנעו מעצמכם הפתעות בפגישה מול פקיד השומה.

התייעצות עם איש מקצוע

פקיד השומה בודק היטב כל שינוי שנעשה במאזן הרווח וההפסד שלכם ובמידה והוא מזהה הכנסה או הוצאה לא שגרתית, הוא ישאל אתכם לגביה ועליכם לענות באופן אסרטיבי ולא לנסות לעגל פינות ולספר כי זו מתנה של משפחה וכדומה. במידה ותיגשו אל מס הכנסה עם טופס הצהרת הון בעצמכם, ללא ייעוץ של איש מקצוע, אתם עלולים לעשות טעות מאוד גדולה ולשלם עליה ביוקר. לרואה חשבון או מנהל חשבונות יש אפשרות לשלוף תשובות מהשרוול, לכן הוא יוכל להציל אתכם במקרים מסוימים, באמצעות הניסיון שיש לו שצבר עם השנים.

יחסי אנוש טובים ומקצועיות

טופס הצהרת הון יכולים למלא רואה חשבון או יועץ מס, מאחר והם מוסמכים לכך. עליכם לענות על סעיפים רבים בטופס ולהגיש מסמכים נלווים שיגבו את התשובות שלכם. איש מקצוע שימלא עבורכם את הטופס יעשה זאת באמצעות ניסיון, תהיה וכמובן לפי מה שלמד. אומנם המחירים למילוי טופס כזה הם שונים, במידה ואתם כבר מתנהלים מול רואה חשבון בניהול העסק, לרוב מילוי הטופס יהיה כלול במחיר החודשי שאתם משלמים לו. בכל מקרה חשוב לשים לב כי איש המקצוע בו בחרתם מיומן, מקצועי, אמין ובעל יחסי אנוש טובים, כך שתהיו בטוחים כי הפן הכלכלי של העסק שלכם מנוהל באמצעות ידיים טובות.