מטפלים בך מהיום להיום
טלפון המשרד: 09-9583741

מה חשוב לדעת לפני שבוחרים חברת ביטוח

מה חשוב לדעת לפני שבוחרים חברת ביטוח

פוליסת ביטוח היא דבר חשוב מאין כמוהו במקרים רבים. לרכב, לבריאות, תאונות אישיות, לנסיעות לחו"ל, משכנתא ועוד. בקרב הציבור כבר יש את ההבנה הזו והוא בוחר לרכוש פוליסת ביטוח מתוך מחשבה על עצמו ועל בני משפחתו. אולם איך בוחרים חברת ביטוח מבין כל אותן חברות ביטוח הקיימות בשוק? מה השיקולים לבחירה נכונה?

בחירה בטוחה

בישראל ישנן כחמש עשרה חברות ביטוח גדולות. איך לבחור ביניהן? על פניו עושה רושם שכולן מציעות את אותן הפוליסות, באותם התנאים ובאותן העלויות. בפועל, תעריפיהן של חברות ביטוח שונים זה מזה ונקבעים על פי קריטריונים מגוונים.

טרם הבחירה מבין כל אותן חברות ביטוח הגדירו לעצמכם במדויק את הצרכים שלכם והציפיות שלכם מחברת הביטו. האם יש לכם כבר כיסויים ביטוחיים במסגרת הביטוח בקופת החולים ומה איכותן, היקפן והאם ניתן לוותר עליהם בביטוח הפרטי שתרכשו. האם הצרכים שלכם עשויים להשתנות בעתיד, כמו למשל תתחתנו, תקנו דירה עם משכנתא, ייוולדו לכם ילדים וכדומה.

הכי זול שווה להכי טוב?

לא כל פוליסת ביטוח זולה היא גם זו המועדפת. בעוד שהשיקול בבחירת חברת ביטוח נשען גם על המחיר, חשוב לדעת מה כוללים הכיסויים ומה כתוב בשורות הקטנות. למשל, הציעו לכם רכב חלופי במקרה של תאונה והכנסת הרכב למוסך? עכשיו קראו את השורות הקטנות- יכול להיות שתגדלו כי השירות אמנם יינתן לכם, אולם הוא כרוך בתשלום. בדקו מה גובה ההשתתפות העצמית שלכם, מהן ההסתייגויות בכל סעיף בפוליסה והאם אתם מרגישים שיש תמורה להשקעה.

שירות מופתי

שיקולים בבחירת חברות ביטוח נובעים ממכלול נושאים. חשוב לדעת מה המוניטין שיש לחברת הביטוח, מה מייחד אותה ומה חושבים מבוטחים אחרים. הכינו שיעורי בית והשוו ביניהן ולא רק במחירים. מה טיב השירות, האם ניתן מענה מהיר וכדומה.

עוד חשוב לברר מה תחום ההתמחות של חברת הביטוח. חברות ביטוח רבות מציעות את כל סוגי הפוליסות אולם פעמים רבות הן מתמחות מאד בתחום אחד , לדוגמה ביטוחי מנהלים, והתמחות זו פועלת לטובת המוטח. לפעמים דווקא בגלל ההתמחות, הידע המקיף והנסיון הרב, עדיף לשלם יותר ולדעת שאתם נמצאים בידיים הטובות ביותר.

כימיה חשובה אף היא בעת בחירת חברות ביטוח. האם נוח לכם לשוחח עם הסוכן? האם הוא סבלני לשאלותיכם, תשובותיו ברורות ומספקות והוא זמין לכם בכל עת? זכרו כי בבוא העת אותו סוכן ייצג אתכם, יתן לכם שירות ויטפל בתביעות שלכם ולכן חשוב כי תחושו בנוח ותרגישו שיש לכם שפה משותפת עם סוכן הביטוח.

רכישת פוליסת ביטוח היא דבר חשוב, עובדה שרבים מאיתנו כבר יודעים. עתה נותר רק לבחור את חברת הביטוח מבין כל אותן חברות ביטוח הקיימות בשוק ולהתחיל בתהליך רכישת פוליסת הביטוח.