מטפלים בך מהיום להיום
טלפון המשרד: 09-9583741

מדוע עדיף לעבוד עם חברה מקצועית להתנהלות פיננסית של עסק

מדוע עדיף לעבוד עם חברה מקצועית להתנהלות פיננסית של עסק

לניהול של עסק יש אספקטים רבים ושונים. לא כל העסקים מתנהלים באותה הצורה וישנם פרמטרים שונים אשר משפיעים על התנהלותו של כל עסק. עסק גדול אינו מתנהל כמו עסק קטן, עסק בתחום המזון אינו מתנהל כמו עסק בתחום התעשייה הבטחונית, לחברות הייטק יש פונקציות וצרכים שונים מעסקים בתחום האפנה וכן הלאה. יחד עם זאת, ישנן פונקציות רוחביות שרלוונטיות לכל עסק, החל מעסקים של איש אחד ועד לתאגידים וחברות ענק.

הנהלת חשבונות היא אחת מאותן הפונקציות

כל עסק מחוייב, ברמה החוקית, בהצגת דוחות פיננסיים, מחוייב בתשלום מיסים, תשלום משכורות לעובדים, תשלומים לספקים, הצגה של חשבוניות וביכולת לשמור על שקיפות לצורך ביקורות של מס הכנסה, בין אם מדובר על חברה פרטית ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר על חברה ציבורית.

מחלקת הנהלת חשבונות
כאשר מדובר על חברות גדולות, מטבע הדברים- מחלקת הנהלת החשבונות של החברה תהיה חלק אינטגראלי ופנימי של החברה עצמה, אבל כאשר מדובר על חברות קטנות, עסקים של איש אחד ועצמאיים- הדבר כלל אינו טריוויאלי.

לעסקים קטנים ועצמאיים התועלת שבהקמה וניהול מערך של הנהלת חשבונות פנימי היא הרבה פעמים קטנה מאד ביחס לעלויות וההשלכות של תפעול מערך כזה. המשמעות של ניהול מערך הנהלת חשבונות היא העסקה והכשרה של אנשים במקרה של חברה קטנה ובמקרים של עצמאיים או עסקים של איש אחד המשמעות היא התעסקות בהנהלת החשבונות באופן עצמאי- מה שאומר קבלת הכשרה רלוונטית, השקעה של זמן פרטי, מה שלא תמיד נמצא בהישג ובעיקר המון המון כאב ראש.

במיוחד במקרים כאלה, הפתרון הטוב ביותר הוא עבודה עם חברה מקצועית שתוכל לספק את השירותים באופן מהיר, מקצועי ומה שזה אומר לגביך הוא שלא תצטרך לעשות בעצמך קורס הנהלת חשבונות.

קורס הנהלת חשבונות
קורס בהנהלת חשבונות הינו קורס אשר מיועד לשני קהלי יעד מרכזיים. הראשון הוא אנשים שמעוניינים לרכוש מקצוע מכובד, מבוקש, רווחי ומאד פרקטי. קורס הנהלת חשבונות מורכב משלושה רבדים- הנהלת חשבונות 1, הנהלת חשבונות 2 וקורס ללימוד תוכנת הנהלת חשבונות. מקצוע הנהלת חשבונות הינו מקצוע נדרש בכל התחומים במשק.

הנהלת חשבונות הינו אספקט מתחום רחב יותר של ראיית חשבון. על מנת לסבר את האוזן, ראיית חשבון הינו מקצוע שנלמד באופן מובנה, קורס על קורס, כך שלמעשה אנשים שלמודים הנהלת חשבונות יוכלו בעתיד להשלים רצף קורסים נוספים, לגשת לבחינות המועצה ולקבל רשיון רואה חשבון מוסמך.

קהל היעד השני של קורס הנהלת חשבונות אלה הם מנהלים שמעוניינים לחדד את הידע החשבונאי שלהם. בדרך כלל אנשים אלה לא יעסקו בהנהלת החשבונות באופן ישיר, אך הקורס יעניק להם כלי יעיל לבחינה ומעקב אחר פעילות מחלקת הנהלת החשבונות שלהם.