מטפלים בך מהיום להיום
טלפון המשרד: 09-9583741

הקמת עסק

מתלבט בין עוסק פטור לעוסק מורשה? אולי להתחיל עם חברה בע"מ ?

פתיחת חברה

אלו הן 3 שאלות היסוד להקמת עסק בצורה נכונה ומדויקת עבורך:

באיזה תחום אני עומד לעסוק?

זהו סעיף טכני במהותו, וחשוב להתחיל איתו. ישנם תחומים שמחייבים להיות עוסק מורשה (או חברה בע"מ) ואלו הם:

  • בעל מקצוע חופשי: אגרונום, אדריכל, הנדסאי, חוקר פרטי, טוען רבני, טכנאי, טכנאי שיניים, יועץ לארגון ,יועץ לניהול, יועץ מדעי, יועץ מס, כלכלן, מהנדס, מודד, מנהל חשבונות, מתורגמן, סוכן ביטוח, עורך דין, רואה חשבון, שמאי, בעל מעבדה כימית או רפואית, רופא, פסיכולוג, פיזיותרפיסט, רופא וטרינר, רופא שיניים, או מרפא שיניים.
  • נותנים שירותים לגבי מופע אומנותי, לרבות הנחייה, בניית תפאורה, הכנה בדיקה ופקוח על מבחנים, הרצאה, הוראה, כתבנות, קצרנות, תרגום, כתיבה, עריכה, פישור.
  • בעל בית ספר לנהיגה, מתווך מקרקעין, בעל בית ספר לרבות גן ילדים, סוחר ומתווך רכב, וחברה.

במידה ואתה נמצא ברשימה זו חובה עליך להירשם כעוסק מורשה.

עם איזה סוג לקוחות אני עתיד לעבוד ?

הדבר החשוב ביותר להצלחה של עסק היא היכולת לגייס ולשמר לקוחות. האופי של הלקוחות העתידיים שלך וסוג ההתנהלות מולם הוא גורם חשוב בבחירה שלך איזה סוג של עסק להקים. במידה והלקוחות שלך הם עסקיים, ההמלצה שלנו תהיה לפתוח תיק עוסק מורשה ולא עוסק פטור. מדוע? מכיוון ש"עסקים מצליחים אוהבים לעבוד עם עסקים מצליחים אחרים" והעוסק הפטור זוכה לתדמית של "עסק קטן" בחוגים עסקיים. בנוסף, לקוחות עסקיים יעדיפו לקבל ממך חשבונית מס בה ניתנת האפשרות לקזז את תשלום המע”מ. אם הלקוחות העתידיים שלך הינם חברות גדולות, עליך לשקול אף הקמת חברה בע"מ, מאחר וחברות גדולות מעדיפות, ככלל, לעבוד עם ספקים שהם חברות בעצמן (בבחינת "מצא מין את מינו").

מה המטרה שלי בהקמת העסק ?

זה הסעיף החשוב ביותר והמורכב ביותר לענות עליו. כמאמר הפתגם היווני העתיק "דע את עצמך", האדם המקים את העסק הוא המרכיב החשוב ביותר בהחלטה איזה סוג עסק לפתוח.

שאלות חשובות:

• מה החזון שלי? לאן אני חותר? איך העסק ייראה בעוד שנה? שלוש שנים?
• מהי רמת הבשלות שלי בהקמת העסק?
• מהי רמת הידע שלי, התחכום וההבנה בניהול עסקים?

סעיף זה הוא החשוב ביותר וכאן יש צורך במנטור מנוסה שיאבחן יחד איתך את המצב. לעיתים כדאי להתחיל עם עוסק פטור, כחלק מתכנית בעלת מספר שלבים, אולם רק לאחר מחשבה רבה וניתוח כלל המידע נחוץ כדי לקבל את ההחלטה.