מטפלים בך מהיום להיום
טלפון המשרד: 09-9583741

הסכם ממון

מדי שנה ניתן לראות כי מספר האנשים שמחליטים על הסכם ממון, גדל. מאמר זה יסביר לקוראים מהו הסכם מסוג זה ומדוע הוא חשוב לכך כך הרבה אנשים.

הסכם ממון בעידן המודרני

אם בעבר, רוב הזוגות התחתנו, עשו ילדים ובמצב של גירושין, הכל נחלק באופן שווה. כיום, המצב שונה. נכון לשנת 2014 יש מערכות זוגיות רבות שאינן מערבות חתונה ומצבים בהם אנשים אינם מעוניינים לחלק את הנכסים שהיו בבעלותם לפני החתונה באופן שווה בעת גירושין. הסכם ממון הוא הסכם שניתן לעשות טרם החתונה או בעת מערכת היחסים ובו מגדירים מראש מה כל אחד מבני הזוג מקבל במקרה בו מחליטים להיפרד.

מהו הסכם ממון- אין חובת נישואין

לא צריכים להיות נשואים כדי לעשות הסכם ממון. כאן מדובר על הסכם שמתאים לעידן המודרני ולזוגות חד מיניים, ידועים בציבור, זוגות מעורבים וכל שני אנשים שבחרו לחיות ביחד בנישואין אזרחיים או בכל מסגרת אחרת. כאן מדובר על חוזה בין שני אנשים על הרכוש והממון אותם הם חולקים בעת הקשר המשותף שלהם. ניתן לממש הסכם זה רק במקרה של פרידה. ההסכם תמיד יעשה באמצעות עורך דין בעל ניסיון בתחום דיני משפחה ועריכת הסכם שונים.

מה הוא כולל

הסכם ממון כולל את כל הרכוש המשותף שהצטבר במהלך החיים הזוגיים ואת כל הרכוש איתו הגענו אל הקשר. בחוזה יצוין כיצד יחולק הרכוש איתו הגענו אל הקשר. כלומר, האם מעוניינים לחלק רכוש זה באופן שווה או שמא מעוניינים כי כל הרכוש שהשתייך לכל צד טרם הנישואין יחזור בשלמותו אל אותו צד. האם הרכוש שהצטבר במהלך החיים הזוגיים או לאחר הנישואין יחולק שווה בשווה במקרה של פרידה או האם הוא יחולק באופן יחסי לסכום שכל אחד מבני הזוג השקיע.

לסיכום, הדרך היחידה בה בני זוג יוכלו להבטיח לעצמם כי ההון והרכוש שלהם יחולקו בצורה בה הם מעוניינים ולא באופן הנקבע על פי חוק הוא באם הוא חותמים על הסכם ממון ביניהם. ככל שתקדימו לחשוב על כך, כך ייטב לשניכם בעתיד – במידה ויהיה בכך צורך.