מטפלים בך מהיום להיום
טלפון המשרד: 09-9583741

היתרונות של תהליך תכנון פיננסי

ככל שעובר הזמן, יותר ויותר אנשים מגלים כי תכנון פיננסי זה לא מילה גיסה ואף הכרחית כדי שניתן יהיה להתנהל נכון בתוך עולם המונע על ידי כלכלה גלובאלית שמשתנה ומשפיעה בשלב מסוים על בתי האב הפרטיים במדינת ישראל. 

תהליך תכנון פיננסי נכון מתחיל במודעות של כל אחד ואחת לגבי ההתנהלות הכספית הקיימת והרצון לשפר ולשנות עד כמנה שניתן. הרי לא אחת נתקלים בסיפורים על משפחות שנמצאות במינוסים מאוד גדולים והחובות רק תופחים לעומת הכנסות בסדר גודל מסוים.

לדעת לנהל את התקציב באופן שקול

מצד אחד כל אחד מכיר את עצמו ויודע היכן הנקודות החזקות שלו והיכן הנקודות החלשות ומצד שני כנראה שאף אחד לא מכיר את עצמו טוב מספיק וצריך לתת לאחרים לעזור בחיזוק הצדדים החיוביים והצרת הצדדים החלשים עד כמה שניתן. לשם כך מומלץ מאוד להיעזר באנשי מקצוע שיעזרו בתהליך תכנון פיננסי שמותאם אישית לכל אחד , לכל משפחה ולכל ארגון. התקציב חייב להיות שקול לאורך זמן ותקציב שקול הוא תקציב מתוכנן ותקציב מנוהל ותקציב אחראי.

הדרגתיות ועקביות – זה שם המשחק

תהליך תכנון פיננסי נכון ובריא מבוסס על העקביות שלו. כאשר אדם מבין שהוא לא מתנהל נכון פיננסית, הדרישה היא לשנות את מצב החשיבה ולהתחיל לפעול בכל דרך לצמצם את ההוצאות המיותרות, לנהל נכון את ההוצאות ההכרחיות והנדרשות, לצד ההכנסות הקיימות (אפילו ניסיון להגדילן). ככל שהתהליך יהיה עקבי יותר ויוכל להתנהל בהדרגתיות שלא תכניס את התקציב והקופה לחוסר איזון מסוכן, כן ייטב לכולם.

עזרה הדדית ותמיכה קבוצתית

כסף הוא אחד המושגים הנפוצים והשגורים ביותר בפי האדם המודרני וכל אחד רוצה להרוויח כמה שאפשר ומעבר לכך, גם ליהנות ממנו. הבקשה הבסיסית הזו היא אחת מהנחות המוצא לצורך בתכנון פיננסי מסודר ומוגדר. התהליך, כאמור, שונה מאדם לאדם וממשפחה אחת לאחרת משום שהתנאים אינם דומים הן בהכנסות והן בהוצאות. אך הדבר המשותף לכל מי שמבקשים תכנון פיננסי אחראי הוא הרצון להפסיק לחשוב איך יוצאים מהמינוס אחת ולתמיד.