מטפלים בך מהיום להיום
טלפון המשרד: 09-9583741

החשיבות הגדולה של תיאום מס

כיום יש ישראלים רבים שעובדים בשתי עבודות ואף יותר, כאשר על כל אחת מן ההכנסות החודשיות מוטל ניכויי מס. כדי להימנע מכפל ניכויים יש לערוך תיאום מס במס ההכנסה. 

תיאום המס הוא תהליך המתבצע מול רשות המיסים ותפקידו לחשב מחדש את אחוזי הניכויים שכל מעסיק אמור לדווח עליו. מתוך התפיסה שאין סיבה לנכות מס הכנסה גבוה ממה שצריך, אלא על פי ההכנסה היחסית, בתאום המס נקבע שיעור הניכויים המעודכן מכל מעסיק, מה שבסופו של דבר יחסוך לשכיר סכומים משמעותיים.

מי צריכים לערוך תיאום מס

קודם כל למי שיש יותר משתי עבודות. אין זה אומר שצריך לעבוד רק בעבודה אחת, אלא רצון להשוות את ניכויי המס על פי תנאי ההכנסה הכוללים מכל העבודות. בנוסף, את תיאום המס מומלץ לערוך גם למי שיש עבודה אחת אך מקבל קצבה או פנסיה ממקור אחר. השליטה שיש לאדם על מקורות הפרנסה לגמרי בידיים שלו אך על הכל הוא חייב לדווח. מס ההכנסה יודע כמה נכנס מכל מקור ועל פי זה הוא מחשב את אחוזי הניכויים ולכך נדרשת אמינות אזרחית ואישית גבוהות מאוד. מרבית האנשים שצריכים לעשות את תיאומי המס יש עבודה אחת עיקרית ועוד עבודה משנית וזה גם מה שצריך לדווח עליו למס ההכנסה. החישובים שעורכים פקידי המס הם בהתאם.

הפעולות הנדרשות לביצוע התיאום

על מנת שכל מקורות ההכנסה יהיו מוכרים בפני מס ההכנסה תחת אותו שכיר, יש להביא את תלושי המשכורת האחרונים של כל מעסיק ואם מדובר במעסיק חדש אז את מספר תיק הניכויים שלו. במסגרת הבקשה מוגדר מקום העבודה העיקרי והמשני ובהתאם מחושבת ההכנסה הממוצעת בכל אחד ממקורות הפרנסה. אם מדובר בקצבה או פנסיה, יש להביא את האישורים הנדרשים באימות הקצבה לטובת החישוב. למי שטרם עשו תיאום מס בעבר, מדובר במילוי טופס מאוד מוכר בתחום – טופס 116.

חשוב תמיד להתנהל נכון כלכלית

ישראלים רבים מבקשים לעבוד בעבודה שנייה מתוך צורך כלכלי לשיפור או שימור אורח חיים קיים. אם כבר הולכים ומוצאים עבודה נוספת ומקור הכנסה מקביל לעבודה העיקרית, אין באמת סיבה לשלם למדינה יותר ממה שצריך וכאן כל הצדדים מרוויחים, ברגע שממלאים את טופס הבקשה. מי שלא יודעים כיצד הטופסולוגיה פועלת לחלוטין, מוזמנים תמיד לפנות לאנשי המקצוע ולהניע את התהליך. התוצאה תתקבל בין בו ברגע ועד שלושה שבועות.