מטפלים בך מהיום להיום
טלפון המשרד: 09-9583741

הגיע הזמן שתדרשו את המגיע לכם

הליכי הבירוקרטיה, הם עניין שנתפס בעיני רבים מאיתנו כמכשול מאיים שמקשה בתחומים שונים בחיים. החשש הזה מייצר אי הבנה בנושאים הקשורים לקבלת זכויות המגיעות לנו מהמעסיק או מגורמים אחרים. אחת הדוגמאות הבולטות לכך, היא הזכות לקבל החזרים ממשרד מס הכנסה בסיטואציות שונות. החזרים אלו עשויים בשלב מסוים להצטבר לסכומים של אלפי שקלים, כך שאסור להתייאש מחוסר הבנת הסעיפים השונים. כדי לרדת לעומק העניין, כדאי לכם להיעזר במומחים שבהתאם לפרטים שלכם, יסייעו בתהליך הבדיקה אם מגיעים לכם החזרים. פגישה עם רואה חשבון, מומלצת בהחלט לטובת העניין אך יש רקע שתוכלו ללמוד, עוד בטרם תגיעו לשלב המקצועי.

באילו מצבים מגיעה הזכות להחזרי מס

הגזירות הכלכליות שנוחתות עלינו, בעיקר בשנים האחרונות כאזרחים בישראל, כבר הפכו לעניין שבשגרה עבור רובנו. מהצד השני, ישנן זכויות שאמורות להגיע במקרים מסוימים ודווקא אליהן, חלקנו פחות מודעים. תופתעו לגלות שהזכות להחזרי מס נגזרת ממאפיינים רבים ושונים – מקום מגורים, לימודים אקדמאיים, אובדן כושר עבודה, נכות, מספר ילדים, החלפת מקום עבודה, תשלומי מזונות בעקבות גירושין, או לידה. אזרחים נוספים עם סיכויים גבוהים לזכות הזו, הם עולים חדשים, תושבים חוזרים, חיילים משוחררים, משרתי מילואים, חד הוריים, הורים לבעלי צרכים מיוחדים או כשאלו שבן זוגם אינו עובד. אם אתם נמנים באחת הקטגוריות האלו, הגיע הזמן שתדרשו את המגיע לכם.

תהליך קבלת החזרי המס

לאורך שנים הייתה טעות רווחת שהחזרי מס מגיעים בעיקר לאזרחים העובדים כעצמאיים. למרות זאת, ככל שחולף הזמן, יותר ויותר שכירים מגלים כי סכומים שמס הכנסה גבה מהם בעבר, אמורים לשוב אליהם מהסיבות שנמנו כאן. חשוב לציין שבתום תהליך הבדיקה והאישור לזכאות, ההחזרים יעברו ישירות לחשבונכם האישי בתוספת ריבית והצמדה. משרד רואי חשבון ראובן מור, מזמין אתכם להיעזר בשירותיו עבור מטרה זו כדי שהתהליך יתקדם במהירות וביעילות. גם אם בתחילה, התהליך ייראה ארוך, מסורבל וידרוש איסוף מסמכים רבים, אל תחששו לעשות את המהלך הזה. בסופו של דבר, אם אתם לא תפנו בזמן ובמקום הנכון, תאבדו את הכסף שיישאר כנראה כפי שהוא אצל המדינה.