מטפלים בך מהיום להיום
טלפון המשרד: 09-9583741

מה כדאי לדעת על לקיחת הלוואה להגדלת פעילות העסק

מה כדאי לדעת על לקיחת הלוואה להגדלת פעילות העסק

כאשר מדברים על נטילת הלוואה לעסק כדאי לזכור כמה דברים:
ראשית, עסק והחיים הפרטיים שלנו הם לא אותו הדבר כך שבעוד שבחיים, נטילת הלוואה לא חייבת להיות מוצדקת ברמה הפרקטית או הכלכלית, כאשר מדובר על עסקים המצב הוא שונה לחלוטין.

נטילת הלוואה לעסק צריכה להיות מעוגנת לא רק ביכולת ההחזר של ההלוואה, אלא בתרומתה העסקית לבית העסק עצמו

העסק שלנו הוא מנגנון שאמור להיות רווחי- וכל סכום כסף שמכניסים לבית העסק צריך להצדיק את עצמו, אם לא במישרין, אל לכל הפחות בעקיפין. מה שאומר שלפנים ולפני הכל כשאתם חושבים על הלוואה לעסק, תחשבו באותו הזמן איך היא הולכת להצדיק את עצמה.

בעל עסק יכול למצוא את עצמו בפני כמה תסריטים שבהם יזדקק למימון:

1.צמיחה בשלבים הראשונים- השלבים הראשונים של כל עסק מצריכים הון רב, גם כאשר מדובר על עסק שקיים כבר כמה חודשים ואפילו שנה, וגם כאשר מדובר עם מקרים שבהם עצמאי רוצה להפוך להיות חברה, או עסק של איש אחד שמעוניין להגדיל פעילות.

2. מיוף העסק- הגדלת היקף פעילות, מיתוג העסק, פתיחת סניף נוסף וכיוצא בזה.

3. הלוואות למקרים מיוחדים ונקודתיים- מקרה מיוחד יכול להיות צורך בהון נקודתי לשחרור סחורה מהמכס. בעל העסק מסתמך על ההכנסות ממכירת הסחורה, אך הוא לא יכול למכור אותה לפני שיקבל אותה ועל מנת לקבלה עליו להשקיע הון מסוים.

4. בעיות תזרים- עסקים רבים מוצאים את עצמם בבעיות תזרים מזומנים למרות העובדה שבית העסק עצמו ריווחי ויש הכנסות. מדוע? ראשית, משום שרוב העסקים בישראל, במיוחד אלה הקטנים והבינוניים עובדים במבנה של B2B, הם אינם מתבססים על הון עצמי שעל בסיסו הם מתנהלים, אלא על כספי ההכנסות, רק שלמרבה הצער לא תמיד יש הלימה בין ההכנסות להוצאות שלנו ברמת התזמון. החשבונות, השכר והעלויות הנלוות נדרשות לתשלום מדי חודש בחודשו, בעוד שתרבות תשלומי הלקוחות בישראל היא אחרת וזאת משום שרוב העסקים עובדים עם הלקוחות שלהם על בסיס שוטף פלוס, כשבמקרים רבים מדובר על תקופות של שישים ותשעים יחידם למועד התשלום ממועד המכירה. במצב כזה פער מנקודת המכירה עד נקודת התשלום וזה מה שגורר אחריו פערי תזרים מזומנים.

הלוואה לעסק

מאחר וכמות התרחישים היא מרובה, הרי שגם מסלולי הלוואות הם שונים ומרובים, כך שניתן למצוא הלוואות יעודיות המתאימות לצרכים ספציפיים. לפני שאתם ניגשים לקבל הלוואה לעסק- הגדירו באופן מדויק את הצורך שלכם, שלשמו אתם זקוקים להון המדובר, וכמובן את סכום הכסף לו אתם זקוקים. בצעו תחזית של ההכנסות העתידיות והגדירו את גובה סכום ההחזר שבו תוכלו לעמוד מדי חודש, באופן שלא יכביד עליכם מדי ובהיקף שלו תוכלו להתחייב. הגדירו תקופת החזר שתהיה לכם נוחה שלאורכה ניתן יהיה לפרוס את תקופת ההחזרים.