מטפלים בך מהיום להיום
טלפון המשרד: 09-9583741

למה כדאי לעשות ביטוח אחריות מקצועית לבעלי מקצועות חופשיים

למה כדאי לעשות ביטוח אחריות מקצועית לבעלי מקצועות חופשיים

כשפתחתם את העסק הפרטי שלכם או כשהתחלתם לעבוד כפרילנסרים אולי לא לקחתם בחשבון את כל הסיכונים של החיים ושל המקצוע שלכם. השקעתם בציוד, השכרתם מקום, שיפצתם ועיצבתם, התחלתם ליצור קשרים עם מערכת יחסי ציבור, השקעתם בפרסום ובשיווק העסק והשם, הגדלתם את המוניטין, העשרתם את חוג המכרים שיפרסמו אתכם, הלכתם לפגישות נטוורקינג אבל בדרך כלל קל לשכוח שכל הדבר הטוב הזה יכול להעלם במחי יד אם קורה איזה נזק, או אם מגיעה פתאום איזו תביעה.

כל איש העוסק במקצוע חופשי נתון בסיכון

הסיכון יכול להיות איזושהי פגיעה בגוף שלא תאפשר לכם להמשיך ולעסוק בתחום עיסוקכם באופן זמני או באופן גורף וכרוני, הפגיעה יכולה להיות מוניטינית, כך שתצטרכו להוציא הרבה כסף על תביעות. וזה יכול להיות גם פגיעה לצד השני, זה של הלקוחות או של סתם מישהו צד ג' שנפגע ממשהו שקשור לעסק שלכם (משהו במבנה, במשרד ואפילו מישהו שפתאום החליט שדיברתם בו רעה ובא לו לתבוע תביעת דיבה).

לעיתים קרובות עסקים פרטיים ועצמאיים נופלים ומתפרקים כתוצאה מתביעות נזיקין שונות ומשונות, גם אם מוצדקות וגם אם לא, המחיר שעומד מאחורי הדברים האלו הוא כבד, הן לעסק והן לאדם הפרטי וחברות ביטוח רבות מכירות בזה והן ייחדו תחום ספציפי בו ניתן לבטח את העסק ולבטח אנשים בעלי מקצוע חופשי. (עוד על ביטוח עסק – מומלץ לקרוא כאן)
ביטוח מקצועי של בעלי מקצועות חופשיים צריך להעשות תוך התחשבות והתאמה אישית למקצוע שלכם. אם אתם עיתונאים הביטוח יתמקד בביטוח שימכם וביטוח נגד תביעות הוצאת דיבה ואולי גם ביטוח סיכון סיקור בשטח וכו', לעומת זאת אם אתם מורים ליוגה תצטרכו גם ביטוח צד ג' לאנשים שעלולים לתבוע אתכם בהקשר של נזק לגוף, או שסתם הם נופלים בסטודיו ונפצעים.

חשוב מאוד להיות מבוטח כדי שבעת הצורך תוכלו לקבל החזר על הוצאות ההגנה המשפטית שתהדוף כל נסיון להרע לעסק שלכם ולשם הטוב שלכם, כך שתוכלו באמת להתמקצע ולגדול ולא להסתחרר מטה בהוצאות גדלות והולכות של תביעות ואפילו הפסקת העבודה וסגירת העסק.

הפוליסה של ביטוח מקצועות חופשיים מאפשרת לכם לכסות הוצאות מימון הגנה משפטית, לעתים גם כיסוי פיצויים שנתבעתם להעניק הלאה לצד ג' או לכל תובע אחר, בעיות מול מוצרים שניזוקו, וכמו שנכתב כבר – עינייני הוצאת דיבה וכל משבר אחר שתוכלו לחשוב עליו ויצריך הוצאות ניכרות לעסק. בנוסף לכיסוי ההוצאות המשפטיות יכול ביטוח כזה שרכשתם גם לעזור לכם להתאים בדיוק את האנשים המתאימים לייצוגכם בתביעה המסויימת, כלומר למצוא את עורכי הדין ואנשי המשפטים הטובים ביותר בתחום, שיוכלו להוציא אתכם עם הנזק הכספי והמוניטיני הקטן ביותר ואפילו לזכות אתכם כליל.

היום, בימים של תודעה צרכנית גבוהה, הן של הצרכנים והן של הספקים ונותני השירותים, כשאמריקה, בה כולם נתבעים על הכל, היא עמוד האש ההולך לפני המחנה, האצבע קלה על הדק הגשת התביעות, ברגע שיש חשש לנזק קטן מייד מגיע צו מבית משפט. במצב כזה לא כדאי לאף אחד להישאר בלתי מכוסה מבחינה ביטוחית ולהקטין את הלחץ על המערכת. לכן גם מומלץ להצטייד בביטוח עסק ולהבין איך לעשותו יעיל וחסכני.

בקיצור ביטוח מקצועי יתן לך שקט נפשי והוא מתאים לכל המקצועות החופשיים, צווארונים לבנים וצווארונים כחולים, אנשי עסקים, רואי חשבון, אדריכלים, קבלנים, בעלי עסק לפיתוח הגוף והנפש, מטפלים אלטרנטיביים, רופאים פרטיים וכל עסק אחר.